Rozmiar: A A
Kontrast: A
/
/
INAUGURACJA DNI SENIORA – WROCŁAW 2020

INAUGURACJA DNI SENIORA – WROCŁAW 2020

Dziś o godzinie 10:00 odbyła się uroczysta inauguracja „Dni Seniora” obok Narodowego Forum Muzyki, na pl. Wolności. Na obchodach nie mogło zabraknąć naszego funkcjonariusza – st. insp. Pawła Grąbczewskiego, znanego we Wrocławiu przyjaciela seniorów. W ubiegłym roku został on nagrodzony statuetką „Przyjaciel seniora”, za wieloletnią działalność na rzecz poprawy bezpieczeństwa naszych najstarszych mieszkańców, serdeczność oraz wycieczki edukacyjne po Wrocławiu.

Ze względu na sytuację związana z epidemią COVID-19, tegoroczna edycja jest inna niż w ubiegłych latach. Wrocławskie Dni Seniora w poprzednich wydaniach gromadziły kilkanaście tysięcy seniorów, nie tylko z Wrocławia, ale także z całej Polski. W tym roku ze względu na ogólną sytuację epidemiczną wiele wydarzeń zostało przeniesionych do przestrzeni wirtualnej . Pomimo wyjątkowych okoliczności, wynikających z epidemii koronawirusa, zaplanowano na 7 września zamiast tradycyjnego zdobienia i Marszu Kapeluszy oraz Kapeluszowego Rekordu Polski –  „Rewię Parasoli” oraz konkurs na artystycznie ozdobioną maseczkę.

Parasole i maseczki cieszyły oko, a jednocześnie pozwoliły zachować dystans społeczny i dostosować się do obowiązujących obostrzeń. Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk, obecny na uroczystościach, przekazał symboliczne klucze do bram miasta, przedstawicielom Rady Seniorów.

Harmonogram „Dni Seniora” dostępny na :http://www.seniorzy.wroclaw.pl/Program-Dni-Seniora-2020

Zachęcamy do zapoznania się z harmonogramem i wspólnego świętowania.

Zgłoszenia całodobowe

Zadzwoń do nas: 986
lub wyślij SMS: 608 302 302
interwencje@smwroclaw.pl

Weź dopłatę i zmień piec

Dowiedz się, jak wymienić swój stary piec z dofinansowaniem.
Dowiedz się więcej

Tu zgłosisz spalanie odpadów

Jeżeli jesteś świadkiem spalania odpadów, możesz zgłosić ten fakt.
Zgłoś sprawę!

Statyczny baner